Camera UNV IPC2124LB-ADF40KM-K
Giá: Liên hệ
  • Mã sản phẩm:IPC2124LB-ADF40KM-K
  • Xuất xứ:Trung Quốc
  • Bảo hành:
  • Tình trạng:Hàng sẵn kho
  • Độ phân giải 4MP
  • Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
  • Hỗ trợ thẻ Micro SD lên đến 512 GB
  • Đáp ứng tiêu chuẩn IP67
  • Hỗ trợ nguồn PoE
Camera UNV IPC2124LB-ADF40KM-K sở hữu tính năng nổi bật:
  • Độ phân giải 4MP
  • Tích hợp hồng ngoại, khoảng cách lên đến 30m
  • Đáp ứng tiêu chuẩn IP67
  • Hỗ trợ nguồn PoE
Camera
Max Resolution
4 MP
Sensor
1/3.0" CMOS
Min. Illumination
Color: 0.01 Lux (F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR
Day/Night
IR-cut filter with auto switch (ICR)
Shutter
Auto/Manual, 1 ~ 1/100000s
Adjustment Angle
Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 90°, Rotate: 0° to 360°
S/N
>52 dB
WDR
120 dB
Lens
Focal Length
4.0 mm
Iris
F2.0
Field of View (H)
84.1°
Field of View (V)
45.1°
Field of View (D)
89.5°
Iris Type
Fixed
DORI
Illuminator
Supplemental Light
IR
Illumination Distance (IR)
30 m (98.4 ft)
Wavelength
850 nm
IR On/Off Control
Auto/Manual
Video
Video Compression
H.264 Code Profile
Baseline profile, Main profile, High profile
Frame Rate
Video Bit Rate
128 Kbps to 6144 Kbps
OSD
Up to 4 OSDs
Privacy Mask
Up to 4 areas
ROI
Support
U-code
Support
Video Stream
Dual streams
Image
White Balance
Auto, Outdoor, Fine tune, Sodium lamp, Locked, Auto2
Digital Noise Reduction
2D/3D DNR
Smart IR
Flip
Normal, Flip vertical, Flip horizontal, 180°, 90° Clockwise, 90° Anti-clockwise
HLC
Dewarping
N/A
BLC
Defog
Digital defog
Audio
Audio Compression
G.711U, G.711A
Audio Bitrate
64 Kbps
Two-way Audio
N/A
Suppression
Sampling Rate
8 kHz
Events
Basic Detection
General Function
Storage
Edge Storage
MicroSD, up to 512 GB
Network Storage
ANR, NAS (NFS)
Network
Protocols
Compatible Integration
ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T), API, SDK
Client
EZStation, APP
Web Browser
Security
User/Host
Up to 32 users. 3 user levels: administrator, common user and operator
Interface
Audio I/O
Serial Port
Alarm I/O
Built-in Mic
Built-in Speaker
WIFI
Network
1 × RJ45 10 M/100 M Base-TX Ethernet
Video Output
Certification
Protection
IP67 (IEC 60529)
EMC
CE-EMC (EN 55032, EN 61000-3-3, EN IEC 61000-3-2, EN 55035)
FCC (FCC 47 CFR part15 B)
Safety
CE LVD (EN 62368-1)
CB (IEC 62368-1)
UL/CUL (UL 62368-1, CAN/CSA C22.2 No. 62368-1)
Environment
General
Power
DC 12 V±25%, PoE (IEEE 802.3af)
Power Consumption
Max. 3.7 W
Power Interface
Ø5.5 mm coaxial power plug
Dimensions
166 mm × 63 mm × 62 mm (6.5" × 2.5" × 2.5") (L × W × H)
Material
Graphene + Metal
Weight
0.37 kg (0.82 lb)
Storage Environment
-40 ℃ to 70 ℃ (-40 ℉ to 158 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing)
Working Environment
-30 ℃ to 60 ℃ (-22 ℉ to 140 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing)