Camera UNV IPC3614SB-ADF28KM-I0
Giá: Liên hệ
  • Mã sản phẩm:IPC3614SB-ADF28KM-I0
  • Xuất xứ:Trung Quốc
  • Bảo hành:
  • Tình trạng:Hàng sẵn kho
  • Độ phân giải 4 MP
  • Tính năng AI: Cảnh báo vượt vạch kẻ, cảnh báo xâm nhập, đếm số người…
  • Tích hợp hồng ngoại, lên đến 30 m
  • Đáp ứng tiêu chuẩn IP67
Camera UNV IPC3614SB-ADF28KM-I0 sở hữu tính năng nổi bật:
  • Độ phân giải 4 MP
  • Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
  • Thẻ MicroSD, hỗ trợ tối đa 512 GB
  • Đáp ứng tiêu chuẩn IP67
Camera
Max Resolution
4 MP
Sensor
1/3.0" CMOS
Min. Illumination
Color: 0.002 Lux (F1.6, AGC ON), 0 Lux with light
Day/Night
IR-cut filter with auto switch (ICR)
Shutter
Auto/Manual, 1 ~ 1/100000s
Adjustment Angle
Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 80°, Rotate: 0° to 360°
S/N
>52 dB
WDR
120 dB
Lens
Focal Length
2.8 mm
Iris Type
Fixed
Iris
F1.6
Field of View (H)
101.1°
Field of View (V)
55.3°
Field of View (D)
111.1°
Lens Type
Fixed
DORI
DORI Distance (Lens)
2.8 mm
DORI Distance (Detect)
63.0 m (206.7 ft.)
DORI Distance (Observe)
25.2 m (82.7 ft.)
DORI Distance (Recognize)
12.6 m (41.3 ft.)
DORI Distance (Identify)
6.3 m (20.7 ft.)
Illuminator
Supplemental Light
IR
Illumination Distance (IR)
30 m (98.4 ft)
Wavelength
850 nm
Light On/Off Control
Auto/Manual
Video
Video Compression
Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
H.264 Code Profile
Baseline profile, Main profile, High profile
Frame Rate
Sub Stream: 720P (1280 × 720), max. 30 fps; D1 (720 × 576), max. 30 fps; 640 × 360, max. 30 fps;
Video Bit Rate
128 Kbps to 16 Mbps
U-code
Support
OSD
Up to 8 OSDs
Privacy Mask
Up to 4 areas
ROI
Support
Video Stream
Triple streams
Image
Smart IR
White Balance
Auto, Outdoor, Fine tune, Sodium lamp, Locked, Auto2
Digital Noise Reduction
2D/3D DNR
Flip
Normal, Flip vertical, Flip horizontal, 180°, 90° Clockwise, 90° Anti-clockwise
Dewarping
N/A
HLC
BLC
Defog
Digital defog
Image Stabilization
N/A
Low Illumination Characteristics
LightHunter
Intelligent
Smart Intrusion Prevention
People Counting
Support people flow counting and crowd density detection
Statistical Analysis
Events
Basic Detection
Motion detection, Ultra motion detection, Tampering alarm, Audio detection
General Function
Audio
Audio Compression
G.711U, G.711A
Audio Bitrate
64 Kbps
Two-way Audio
Suppression
Sampling Rate
8 kHz
Storage
Edge Storage
MicroSD, up to 512 GB
Network Storage
ANR, NAS (NFS)
Network
Protocols
Compatible Integration
ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T, Profile M), API, SDK
User/Host
Up to 32 users. 3 user levels: administrator, common user and operator
Security
Client
EZStation, APP
Web Browser
Interface
Audio I/O
Alarm I/O
Serial Port
Built-in Mic
Built-in Speaker
WIFI
Network
1 × RJ45 10 M/100 M Base-TX Ethernet
Video Output
Certification
EMC
CE-EMC (EN 55032, EN 61000-3-3, EN IEC 61000-3-2, EN 55035)
FCC (FCC 47 CFR part15 B)
Safety
CE LVD (EN 62368-1)
CB (IEC 62368-1)
UL/CUL (UL 62368-1, CAN/CSA C22.2 No. 62368-1)
Environment
Protection
IP67 (IEC 60529)
General
Power
DC 12 V±25%, PoE (IEEE 802.3af)
Power Consumption
Max. 4.0 W
Power Interface
Ø5.5 mm coaxial power plug
Dimensions
Ø110.5 mm × 94.1 mm (Ø4.4" × 3.7") (Ø × H)
Weight
0.42 kg (0.93 lb)
Material
Metal
Working Environment
-30 ℃ to 60 ℃ (-22 ℉ to 140 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing)
Storage Environment