Camera UNV IPC3615SB-ADF28KM-I0
Giá: Liên hệ
  • Mã sản phẩm:IPC3615SB-ADF28KM-I0
  • Xuất xứ:Trung Quốc
  • Bảo hành:
  • Tình trạng:Hàng sẵn kho
  • Độ phân giải 5 MP
  • Tích hợp hồng ngoại, lên đến 30 m
  • Tích hợp AI: phát hiện vượt vạch kẻ, cảnh báo xâm nhập...
  • Đáp ứng tiêu chuẩn IP67
Camera UNV IPC3615SB-ADF28KM-I0 sở hữu tính năng nổi bật:
  • Độ phân giải 5 MP
  • Hỗ trợ thẻ nhớ lên đến 512 GB
  • Đáp ứng tiêu chuẩn IP67
Camera
Max Resolution
5 MP
Sensor
1/2.7" CMOS
Min. Illumination
Color: 0.002 Lux (F1.6, AGC ON), 0 Lux with light
Day/Night
IR-cut filter with auto switch (ICR)
Shutter
Auto/Manual, 1 ~ 1/100000s
Adjustment Angle
Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 80°, Rotate: 0° to 360°
S/N
>52 dB
WDR
120 dB
Lens
Focal Length
2.8 mm
Iris Type
Fixed
Iris
F1.6
Field of View (H)
110.0°
Field of View (V)
58.7°
Field of View (D)
130°
Lens Type
Fixed
DORI
DORI Distance (Lens)
2.8 mm
DORI Distance (Detect)
63.0 m (206.7 ft.)
DORI Distance (Observe)
25.2 m (82.7 ft.)
DORI Distance (Recognize)
12.6 m (41.3 ft.)
DORI Distance (Identify)
6.3 m (20.7 ft.)
Illuminator
Supplemental Light
IR
Illumination Distance (IR)
30 m (98.4 ft)
Wavelength
850 nm
Light On/Off Control
Auto/Manual
Video
Video Compression
Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
H.264 Code Profile
Baseline profile, Main profile, High profile
Frame Rate
Sub Stream: 720P (1280 × 720), max. 30 fps; D1 (720 × 576), max. 30 fps; 640 × 360, max. 30 fps;
Video Bit Rate
128 Kbps to 16 Mbps
U-code
Support
OSD
Up to 8 OSDs
Privacy Mask
Up to 4 areas
ROI
Support
Video Stream
Triple streams
Image
Smart IR
White Balance
Auto, Outdoor, Fine tune, Sodium lamp, Locked, Auto2
Digital Noise Reduction
2D/3D DNR
Flip
Normal, Flip vertical, Flip horizontal, 180°, 90° Clockwise, 90° Anti-clockwise
Dewarping
N/A
HLC
BLC
Defog
Digital defog
Intelligent
Smart Intrusion Prevention
People Counting
Support people flow counting and crowd density detection
Statistical Analysis
N/A
Events
Basic Detection
Motion detection, Ultra motion detection, Tampering alarm, Audio detection
General Function
Audio
Audio Compression
G.711U, G.711A
Audio Bitrate
64 Kbps
Two-way Audio
Suppression
Sampling Rate
8 kHz
Storage
Edge Storage
MicroSD, up to 512 GB
Network Storage
ANR, NAS (NFS)
Network
Protocols
Compatible Integration
ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T, Profile M), API, SDK
User/Host
Up to 32 users. 3 user levels: administrator, common user and operator
Security
Client
EZStation, APP
Web Browser
Interface
Audio I/O
Alarm I/O
Serial Port
Built-in Mic
Built-in Speaker
WIFI
Network
1 × RJ45 10 M/100 M Base-TX Ethernet
Video Output
Certification
EMC
CE-EMC (EN 55032, EN 61000-3-3, EN IEC 61000-3-2, EN 55035)
FCC (FCC 47 CFR part15 B)
Safety
CE LVD (EN 62368-1)
CB (IEC 62368-1)
UL/CUL (UL 62368-1, CAN/CSA C22.2 No. 62368-1)
Environment
Protection
IP67 (IEC 60529)
General
Power
DC 12 V±25%, PoE (IEEE 802.3af)
Power Consumption
Max. 4.0 W
Power Interface
Ø5.5 mm coaxial power plug
Dimensions
Ø110.5 mm × 94.1 mm (Ø4.4" × 3.7") (Ø × H)
Weight
0.42 kg (0.93 lb)
Material
Metal
Working Environment
-30 ℃ to 60 ℃ (-22 ℉ to 140 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing)
Storage Environment