Camera UNV IPC312LE-ADF28K-DL
Giá: Liên hệ
  • Mã sản phẩm:IPC312LE-ADF28K-DL
  • Xuất xứ:Trung Quốc
  • Bảo hành:
  • Tình trạng:Hàng sẵn kho
  • Độ phân giải 2MP
  • Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
  • Tính năng AI: phát hiện vượt vạch kẻ, phát hiện chuyển động
  • Tích hợp micro
  • Đáp ứng tiêu chuẩn IP67
Camera UNV IPC312LE-ADF28K-DL sở hữu tính năng nổi bật:
  • Độ phân giải 2MP
  • Công nghệ WDR 120 dB và ColorHunter, đảm bảo hình ảnh camera sắc nét
  • Tích hợp micro
  • Tích hợp hồng ngoại, khoảng cách lên đến 30 m (98,4 ft)
  • Thẻ MicroSD, hỗ trợ tối đa 512 GB
  • Đáp ứng tiêu chuẩn IP67
IPC312LE-ADF28K-DL
Camera
Max Resolution
2 MP
Sensor
1/2.8" CMOS
Min. Illumination
Color: 0.005 Lux (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR
Day/Night
IR-cut filter with auto switch (ICR)
Shutter
Auto/Manual, 1 to 1/100000 s
Adjustment Angle
Pan: -48° to 48°, Tilt: 0° to 80°, Rotate: 0° to 360°
S/N
> 52 dB
WDR
120 dB
Lens
Focal Length
2.8 mm
Iris Type
Fixed
Iris
F1.6
Field of View (H)
107.2°
Field of View (V)
61.0°
Field of View (D)
133.3°
Lens Type
Fixed
DORI
DORI Distance (Lens)
2.8 mm
DORI Distance (Detect)
43.4 m (142.5 ft)
DORI Distance (Observe)
17.4 m (57.0 ft)
DORI Distance (Recognize)
8.7 m (28.5 ft)
DORI Distance (Identify)
4.3 m (14.3 ft)
Illuminator
Supplemental Light
Dual light
Illumination Distance (IR)
30 m (98.4 ft)
IR On/Off Control
Auto/Manual
Wavelength
850 nm
Video
Video Compression
H.264 Code Profile
Baseline profile, High profile
Frame Rate
Main Stream: 1080P (1920 × 1080), max. 30 fps; 720P (1280 × 720), max. 30 fps;
Video Bit Rate
128 Kbps to 6144 Kbps
U-code
Support
OSD
Up to 4 OSDs
Privacy Mask
Up to 4 areas
ROI
Support
Video Stream
Dual streams
Image
Smart IR
White Balance
Auto, Auto2, Outdoor, Fine tune, Sodium lamp, Locked, Area white balance
Digital Noise Reduction
2D/3D DNR
Flip
Normal, Flip vertical, Flip horizontal, 180°, 90° Clockwise, 90° Anti-clockwise
Dewarping
N/A
HLC
BLC
Defog
Digital defog
Intelligent
People Counting
N/A
Statistical Analysis
Events
Basic Detection
General Function
Audio
Audio Compression
G.711A, G.711U
Audio Bitrate
64 Kbps
Two-way Audio
Suppression
Sampling Rate
8 kHz
Storage
Edge Storage
MicroSD, up to 512 GB
Network Storage
NAS (NFS)
Network
Protocols
Compatible Integration
SDK,
API, ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T)
User/Host
Up to 32 users. 2 user levels: administrator and common user
Security
Client
EZStation, APP
Web Browser
Plug-in free live view: Chrome 57+, Firefox 58+, Edge 16+
Interface
Audio I/O
Alarm I/O
Serial Port
Built-in Mic
Built-in Speaker
WIFI
Network
1 × RJ45 10 M/100 M Base-TX Ethernet
Video Output
Certification
EMC
CE-EMC (EN 55032, EN 61000-3-3, EN IEC 61000-3-2, EN 50130-4)
FCC (FCC 47 CFR part15 B)
Safety
CE LVD (EN 62368-1)
UL/CUL (UL 62368-1, CAN/CSA C22.2 No. 62368-1)
Environment
Protection
IP67 (IEC 60529)
IK10 (IEC 62262)
General
Power
DC 12 V±25%, PoE (IEEE 802.3af)
Power Consumption
Max 5.5 W
Power Interface
Ø5.5 mm coaxial power plug
Dimensions
Ø111.2 mm × 72.6 mm (Ø4.4" × 2.9") (Ø × H)
Weight
0.36kg (0.79lb)
Material
Metal + Plastic
Working Environment
-30 ℃ to 60 ℃ (-22 ℉ to 140 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing)
Storage Environment
-40 ℃ to 70 ℃ (-40 ℉ to 158 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing)