Camera UNV IPC322LB-ADF28K-K
Giá: Liên hệ
  • Mã sản phẩm:IPC322LB-ADF28K-K
  • Xuất xứ:Trung Quốc
  • Bảo hành:
  • Tình trạng:Hàng sẵn kho
  • Độ phân giải 2MP
  • Ultra 265, H.265, H.264, MJPEG
  • Hỗ trợ nguồn PoE
  • Tích hợp hồng ngoại, khoảng cách lên đến 30 m (98 ft)
  • Tích hợp micro
  • Đáp ứng tiêu chuẩn: IP67, IK10
Camera UNV IPC322LB-ADF28K-K sở hữu tính năng nổi bật:
  • Độ phân giải 2MP
  • Công nghệ WDR thực 120 dB cho hình ảnh rõ nét trong điều kiện ánh sáng mạnh
  • Hỗ trợ chế độ hành lang 9:16
  • Hỗ trợ nguồn PoE
  • Tích hợp micro
  • Hỗ trợ thẻ nhớ Micro SD lên đến 512 GB
Camera
Max Resolution
2 MP
Sensor
1/3.0" CMOS
Min. Illumination
Color: 0.01 Lux (F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR on
Day/Night
IR-cut filter with auto switch (ICR)
Shutter
Auto/Manual, 1 ~ 1/100000s
Adjustment Angle
Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 80°, Rotate: 0° to 360°
S/N
>52 dB
WDR
DWDR
Lens
Focal Length
2.8 mm
Iris Type
Fixed
Iris
F2.0
Field of View (H)
99.5°
Field of View (V)
56.5°
Field of View (D)
114.4°
Lens Type
Fixed
DORI
DORI Distance (Lens)
2.8 mm
DORI Distance (Detect)
46.7 m (153.1 ft.)
DORI Distance (Observe)
18.7 m (61.4 ft.)
DORI Distance (Recognize)
9.3 m (30.6 ft.)
DORI Distance (Identify)
4.7 m (15.4 ft.)
Illuminator
Supplemental Light
IR
Illumination Distance (IR)
30 m (98.4 ft)
Wavelength
850 nm
IR On/Off Control
Auto/Manual
Video
Video Compression
Ultra 265, H.265, H.264
H.264 Code Profile
Baseline profile, Main profile, High profile
Frame Rate
Main Stream: 1080P (1920 × 1080), max. 30 fps; 720P (1280 × 720), max. 30 fps
Sub Stream: 640 × 360, max. 30 fps; 2CIF (704 × 288), max. 30 fps; CIF (352 × 288), max. 30 fps
Video Bit Rate
128 Kbps to 6144 Kbps
U-code
Support
OSD
Up to 4 OSDs
Privacy Mask
Up to 4 areas
ROI
Support
Video Stream
Dual streams
Image
White Balance
Auto, Outdoor, Fine tune, Sodium lamp, Locked, Auto2
Digital Noise Reduction
2D/3D DNR
Smart IR
Flip
Normal, Flip vertical, Flip horizontal, 180°
Dewarping
N/A
HLC
BLC
Defog
Digital defog
Image Stabilization
N/A
Events
Basic Detection
Human body detection 2.0, Motion detection, Audio detection
General Function
Audio
Audio Compression
G.711UG.711A
Audio Bitrate
64 Kbps
Two-way Audio
Suppression
Sampling Rate
8 kHz
Storage
Edge Storage
Network
Protocols
IPv4, IGMP, ICMP, ARP, TCP, UDP, DHCP, RTP, RTSP, RTCP, RTMP, DNS, DDNS, NTP, UPnP, HTTP, QoS
Compatible Integration
ONVIF (Profile S, Profile T) , API, SDK
User/Host
Up to 32 users, 2 user levels: administrator and common user
Security
Client
EZStation, APP
Web Browser
Plug-in free live view: Chrome 57+, Firefox 58+, Edge 16+
Interface
Audio I/O
Alarm I/O
Serial Port
Built-in Mic
Built-in Speaker
WIFI
Network
1 × RJ45 10 M/100 M Base-TX Ethernet
Video Output
Certification
EMC
CE-EMC (EN 55032, EN 61000-3-3, EN IEC 61000-3-2, EN 55035)
FCC (FCC 47 CFR part15 B)
Safety
CE LVD (EN 62368-1)
Environment
Protection
IP67 (IEC 60529)
General
Power
DC 12 V±25%, PoE (IEEE 802.3af)
Power Consumption
Max. 3.9 W
Power Interface
Ø5.5 mm coaxial power plug
Dimensions
Ø118 mm × 95 mm (Ø4.6" × 3.8") (Ø × H)
Weight
0.25 kg (0.55 lb)
Material
Graphene + Plastic
Working Environment
-30 ℃ to 60 ℃ (-22 ℉ to 140 ℉), Humidity: ≤ 95% RH (non-condensing)
Storage Environment